Elektro Gitar Dersleri

Elektro gitar dersleri haftada 1 gün 1 saat olarak yapılmaktadır. Dersler birebir, özel olarak işlenir. Bireysel eğitimler sayesinde öğrenme süresi normalden daha hızlıdır ve öğrenciler kısa sürede verim alabilirler. “Ne kadar sürede çalabilirim” sorusu ile oldukça fazla karşılaşmaktayız. Bu süreç çalışma ve yetenek ile orantılıdır. Yetenek eksikliği durumunda bu dezavantaj daha fazla çalışma ile telafi edilebilir. Ortalama yeteneklere sahip bir öğrenci 3 ay içerisinde kulağa hoş gelebilecek melodiler elde etmeye başlar. Uzman ve kaliteli eğitim eğitmenlerimiz ile en verimli ve doğru eğitimi alabilirsiniz. Elektro gitar eğitimlerinde bilgisayar desteği alarak öğrencilerin görsel ve işitsel duyularına hitap ederek eğitim kalitesi yükseltilir. Elektro gitar dersi almak isteyen çocuk, yetişkin herkesi kursumuza bekliyoruz.

Elektro Gitar Dersleri

Elektro gitar, sesini manyetikleri aracılığı ile elektrik akımına dönüştüren ve bir amplifikatör ile bu akımdan ses elde edilmesine olanak tanıyan bir gitar türüdür. Yarattığı sinyalin değiştirilebilir olması, ve zamanında bir devrim niteliği taşıyan yükseklikte bir sese sahip olması nedeniyle, kullanım alanı çok genişlemiş bir gitar türüdür.Elektronikteki gelişmeler ile tonal olarak sınırları 1960 lardan sonra iyiden iyiye artan elektro gitar, günümüzün en bilindik enstrümanlardan biri haline gelmiştir.
Katı gövdeli gitarlar, masif gövdeye sahip, sesin doğal yollardan (gitardaki boşlukta yankılanarak) yükselmesine izin vermeyen tipte gövdelere sahip gitarlardır. Yüksek çıkış gücü olan ses kaynaklarının olduğu yerlerde (konser salonu gibi) geri beslemeyi en aza indirgeyen gövde türüdür. Fender firması, Stratocaster ve Telecaster modelleri ile bu tip gövde yapımına katkıda bulunmuştur. Gibson firmasının katı (solid) gövdeli Les Paul modeli gitarlarının çoğunda da Archtop özelliği bulunur
 

Ek Bilgi

Ders İçerik

-Sağ sol el kombinasyonunu sağlama.
-Elektro gitar çalım teknikleri ve pena teknikleri
-Müzik ve müzik teorisi power akor kalıpları
-Metronom ve akort aleti kullanma
-Armoni yapılandırılmasına giriş.
-Ritim / Basit şarkı çalışmaları.
-Müzik ve müzik teorisi.
-İntermediate kalıpları tab okuma yöntemleri.
-Pc programı ile ritim destekli eşlik çalışmalar.

Eğitmen

İbrahim Cem Çulcu 1977 İstanbul Doğumlu Müziğe çok küçük yaşlarda gitara olan ilgisiyle başladı Daha sonra müziği hayatında profesyonel bir hale getirmek için PERA güzel sanatlar da Ilgaz Benekay ve Ricardo Moyano dan klasik ve flamenco gitar eğitimi aldı. ardından elektro gitara ilgi duymaya başladı ve elektro gitar eğitimi için GTI Music Scholl da 2 yıl elektro gitar eğitimi aldı çeşitli orkestra çalışmaları ve grup çalışmalarında bulundu.